BİYOGRAFİ

Osman TİMURTAŞ

Osman Timurtaş Malatya/Pütürge doğumludur. Ortaokulu do my homework Malatya Hüseyin Kölük Anadolu Lisesi, liseyi iki yıl Malatya Fen Lisesi ve bir yıl da Malatya’da özel bir kolejde okuduktan sonra 2001 yılında Türkiye’de ilk bin 500’e girerek Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü kazanmıştır.

 

Osman Timurtaş Biyografisinin videosunu izlemek için lütfen tıklayınız!

 

MMR_7802Timurtaş, üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nde, Genç Müsiad Genel Merkez’de aktif görevler üstlenmiş, Malatyalı Üniversite Öğrencileri Derneği’nin (MÜNÖD) kurucu başkanlığı ile ilk dönem başkanlığını yürütmüştür. Dernekteki üç yıllık görev süresince sanat edebiyat dergisi çıkartmaktan ihtiyaç sahibi öğrencilere özel kurs düzenlemeye, sosyal yardım faaliyetlerinden akademik, kültürel ve sportif faaliyetlere kadar Malatyalı Üniversite öğrencilerine dönük çok boyutlu çalışmalar yürütmüştür . Bu vesileyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye’deki Malatyalı çok sayıda STK, işadamı, sanatçı, sporcu, siyasetçi, bürokrat ile birlikte Malatya’ya dair çalışmalar yapma fırsatı bulmuştur.

 

Yüksek lisans yapmak ve uluslararası iş tecrübesi edinmek üzere 3 yıl Avusturya/Viyana’da bulunmuştur.

 

2009 yılında Türkiye’ye dönen Timurtaş, ailesine ait tekstil şirketinin kurumsallaşma süreciyle ilgilenmiş, aynı dönemde AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında ve seçim döneminde Seçim Koordinasyon Merkezi’nde aktif olarak siyasi çalışmalara katılmıştır.

 

Osman Timurtaş, binden fazla öğrenciye burs veren Malatya Eğitim Bursu MMR_7799Platformu’nun alt yapısının oluşturulması ve kurulması sürecinde yer almıştır. Hali hazırda platformun mütevelli heyetinde yer almaya devam etmektedir.

 

Köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimiyle ilgilenmek üzere 2011 yılında arkadaşlarıyla birlikte kurduğu ve yüzlerce köy okuluna 100 bin civarında eğitim materyalinin ulaştırılmasını sağlayan Gönüllü Kalem Derneği’nin onursal başkanlığını yürütmektedir.

 

2011 yılında Ankara’ya yerleşen Timurtaş, Memur-Sen Konfederasyonu’nda Genel Başkan Danışmanı, Dış İlişkiler Koordinatörü, Memur-Sen Akademisi Koordinatörü, Genç Memur-Sen Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır/hizmet etmektedir.

 

29 Nisan 2012’de yapılan AK Parti Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nde önce MKYK, daha sonra MYK üyeliğine seçilen Timurtaş, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı ve Dış İlişkiler Başkanlığı görevlerini Eylül 2014’e kadar yürütmüştür. Yaşının dolmasıyla birlikte gençlik kollarındaki görevinden ayrılmıştır.

 

MMR_7798Orta Avrupa’da bulunan Avusturya’da üç yıl yaşayan ve akademik çalışmalar yapan Osman Timurtaş AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Dış İlişkiler Başkanı ve Memur-Sen Konfederasyonu Dış İlişkiler Koordinatörü olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Makedonya, Bosna Hersek, Mısır, Polonya, Norveç, İsveç, İsviçre, Fransa, İtalya, Belçika başta olmak üzere çok sayıda ülkede uluslararası toplantılara katılmış ve yine uluslararası görevleri nedeniyle tüm dünyayla yoğun bir çalışma temposu içinde olmuştur. Timurtaş, aynı zamanda AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcısı olarak tüm Türkiye’de siyasi faaliyetlerde bulunmuştur.

 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden genç liderlerin katılımıyla gerçekleştirilen, katılımcılarının bizzat ABD büyükelçiliklerinin davetiyle belirlendiği ve ABD’de üç hafta süren “Uluslararası Liderlik Ziyaretçi Programı”na 2015 yılı için Türkiye’den Osman Timurtaş davet edilmiştir.

 

Timurtaş, işi ve siyasi görevleri nedeniyle yurt içinde ve yurt dışında tempolu bir hayata sahip olmasına rağmen Genç MİAD (Malatyalı İşadamları Derneği), Birlik Stratejik Araştırmaları Merkezi (BİRSAM) gibi farklı alanlarda faaliyetleri bulunan STK’larda aktif görev almaya hala devam etmektedir.

 

Geniş bir kitleye hitap eden derindusunce.org isimli web sitesinde gündeme dair yazılar yazmaktadır.

 

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Almanca, orta derecede İtalyanca bilmektedir.

 

Hemen hemen her spor dalına ilgi duyan Timurtaş, okuduğu okulların futbol ve masa tenisi takımlarında oynamış ve çeşitli dereceler elde etmiştir.

 

Evli ve Osman Beyazıt, Akif Erdem isimli iki erkek çocuk babasıdır.

 

Haberlerinizde kullanmak için buradan Osman Timurtaş fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

 

Bu sayfadaki bilgiler Osman Timurtaş’a aittir ve  www.osmantimurtas.com.tr kaynak gösterilerek kullanılabilir.