TİMURTAŞ: ÇANAKKALE, YENİ TÜRKİYE’NİN ÖNSÖZÜDÜR

Mart 17, 2015

AK Parti Malatya Milletvekili A.Adayı Osman Timurtaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Çanakkale Savaşı dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir. Çanakkale, esaretle yaşamak yerine onurla ölmeyi tercih eden bir milletin var olma kavgasıdır. Dünyanın güç dengelerinin değiştiği, İslam’ın son kalesinin korunduğu, ümmetin dirilişe geçtiği ve ecdadın şahadet mertebesine kavuştuğu kutlu zaferdir. Çanakkale, medeniyet kisvesi altındaki gücün ve teknolojinin karşısına imanın ve duanın karşı koymasıdır. Milletimiz, bu savaşta etnik köken ayrımı olmaksızın 7’den 70’e birlik ve beraberlik içerisinde eşi benzeri olmayan bir mücadele örneği sergilemiştir. Bu mücadele Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın da ifade ettiği gibi “Yeni Türkiye’nin önsözüdür.” Çanakkale ruhu, tam anlaşılmadan demokratik, müreffeh ve öncü bir Yeni Türkiye idealine ulaşılması beklenilemez.

“Aziz milletimizin kahramanca mücadele ederek büyük bir destan yazdığı Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını kutlamanın onur ve şerefini yaşıyoruz. Bu vesileyle bayrağımızın bu topraklarda dalgalanması için gözünü kırpmadan canlarını feda eden cennet mekân şehitlerimizi rahmet, minnet, saygı ve hürmetle anıyorum. Şanları şerefleri Ali (yüce) olsun.”